Ktoś, kogo interesuje Islandia, zwłaszcza przyroda, historia i współczesne oblicze tego kraju, powinien rozważyć propozycję wstąpienia w szeregi Towarzystwa Przyjaźni Polsko - Islandzkiej z siedzibą w Warszawie.
Towarzystwo założone w 1959 r. przez grupę wybitnych przedstawicieli nauki i kultury. Współpracuje z władzami Islandii i bratnim Towarzystwem Przyjaźni Islandzko - Polskiej w Reykjavíku, utrwalając przyjaźń między narodami. Towarzystwo ma charakter czysto kulturowy i utrzymuje się wyłącznie ze składek członkowskich. Własnym sumptem wydaje Materiały o Islandii - broszury popularno-naukowe oraz kolorowy biuletyn informacyjny ISLANDIA (kwartalnik) o charakterze edukacyjnym. Organizuje spotkania, prelekcje, pokazy filmów, koncerty, wystawy, a także obchody Święta Narodowego Islandii w czerwcu każdego roku, udziela informacji turystycznych. Swą największą w Polsce biblioteką islandików (ok. 1,5 tys. książek) wspomaga studentów piszących prace kwalifikacyjne i uczniów uczących się geografii. Opiekuje się Islandczykami - ludźmi kultury, sztuki i polityki przybywającymi do naszego kraju.
Aby zostać członkiem Towarzystwa należy wypełnić deklarację (jest wysyłana pod wskazany adres) oraz wpłacić składkę. Roczna składka wynosi min. 40 zł, a ulgowa dla młodzieży, emerytów i rencistów min. 20 zł.
Członkowie Zarządu Głównego TPP-I dyżurują w każdy poniedziałek w godz. 17-19, w sali 4 na I piętrze Natolińskiego Ośrodka Kultury w Warszawie, ul. Na Uboczu 3. Tel. (22) 648 63 20 (tylko w czasie dyżurów).
Więcej: www.tppi.org.pl
|